Спецтехнологія


ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ БАГАЖНОГО КАСИРА
12.03. Тема: Загальний перелік робіт з підготовки до оформлення перевізних документів

Касир багажний оформляє перевізні документи. Перевіряє накладні вантажовідправників на отримання дозволу щодо ввезення і завантаження вантажу (візування), веде облік навантаженні згідно з обліковими картками, розрахунки з клієнтами за перевезення вантажу, багажу та надані послуги (зберігання тощо).
Перелік робіт
Оформляє і перевіряє документи з приймання, відправлення вантажобагажу і багажу, їх перерахування. Перевіряє заявки щодо ввезення і завантаження вантажу. Веде розрахунки з клієнтами за перевезення багажу і вантажобагажу та надані послуги. Веде книгу обліку розрахункових операцій, прибуття і видача багажу та вантажобагажу, складає звітність. Проводить операції з приймання, обліку і зберігання грошових сум і бланків суворої звітності.
Умови роботи
Окреме спеціально обладнане приміщення для оформлення перевезення багажу та вантажобагажу. Багажне відділення залізничного вокзалу.
Освітня підготовка
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Без вимог до стажу роботи.
Медичні обмеження Професія протипоказана особам з хворобами опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, виражених дефектах зору та психічних недугах.
Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей
Необхідно мати хороший зір, слух, хорошу пам’ять, технічну кмітливість.
Приміщення багажної каси повинно бути ізольоване від залу для пасажирів. Для приймання багажу пасажир пред’являє прийомоздавачу на станції проїзні документи.
Прийомоздавач перевіряє дійсність проїзних документів, правильність пакування і маркування багажу відправником згідно з “ Правилами перевезень пасажирів і багажу”, дозволяє пасажиру покласти багаж на ваги, оглядає його, зважує, пропонує оголосити цінність багажу, маркірує, записує в Книгу приймання багажу та вантажобагажу, виписує ярлик, який віддає пасажиру разом з проїзним документом для оформлення перевезення багажу в багажній касі і внесення плати за перевезення.
У багажній касі оформлюють перевізні документи та стягують плату за перевезення. Для цього пасажир пред’являє багажному касиру ярлик і проїзний документ. Касир перевіряє проїзні документи пасажира і правильність заповнення ярлика прийомоздавачем на станції, пропонує пасажиру застрахувати багаж і при згоді оформляє страхування.
Багажний касир визначає відстань перевезень і за розрахунковими таблицями визначає плату, повідомляє її пасажиру і заповнює під копірку багажну квитанцію, дорожню відомість і корінець. Розраховується з пасажиром і ставить на проїзному документі штамп “ багаж”, квитанцію і квиток видає пасажиру, а дорожню відомість – прийомоздавачеві, який записує її в здавальний список і при завантаженні багажу в вагон передає її прийомоздавачеві в поїздах для супроводження багажу до станції призначення.
Корінець багажної квитанції залишають в касі для складання звіту і відправлення у фінансову службу залізниці. Тривалість оформлення документів – близько 3 хв.
Якщо багажна каса обладнана терміналомсистеми “ Експрес”, то перевізні документи оформляють на цьому терміналі, і тоді перевізну плату розраховує ЕОМ, яка також друкує багажну дорожню відомість, її квитанцію і корінець. Пасажир може здати багаж заздалегідь. Як правило, багаж повинен бути відправлений з тим же поїздом, яким їде пасажир, або в день його від’їзду, або з першим попутним поїздом, в якому є багажний вагон. Багаж зберігають в коморі багажного відділення. Пасажир сплачує додатковий збір за зберігання по квитанції МД – 4.
Домашне завдання:  конспект.
Знати перелік робіт, які виконує багажний касир.

ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ БАГАЖНОГО КАСИРА
12.03. Тема: Підготовка до роботи термінала, реєстрація касира в системі

Квитково-касові операції з перевізними документами виконуються тільки на терміналах, яким дозволені ці операції.
На робочому місці касир повинен включити термінал, переглянути пред’явлену характеристикцу термінала та зареєструватися у системі. Впевнившись у готовності термінала, у тому числі принтера, касир може приступати до роботи.
На початку зміни касир повинен отримати початковий звіт, наприкінці зміни - кінцевий звіт. Після отримання початкового звіту касир може приступити до обслуговування пасажирів.
Оформлення перевізних документів для перевезення багажу „на руках” квитковий касир виконує безпосередньо під час діалогу з пасажиром за умови попереднього оформлення проїзних документів.

Реєстрація касира в системі

Робота касира на терміналі повинна починатися з операції реєстрації у системі.
Реєстрацією касира в системі називається запит на дозвіл виконувати квитково-касові операції.
Реєстрація касира відбувається за допомогою діалогового вікна „Реєстрація касира”. Для реєстрації касиру необхідно ввести своє прізвище та особистий пароль.
Прізвище та відповідний особистий пароль вводяться до системи для кожного касира, коли касир вперше приступає до роботи на терміналі. При реєстрації система виконує перевірку відповідності (однаковості) введених касиром прізвища і пароля з цими ж реквізитами, що зберігаються у системі.
Правила написання прізвища та пароля видається адміністратором пункту продажу. Касир повинен зберігати пароль у таємниці з метою недопущення до роботи в системі осіб, які не мають відповідних повноважень.
Операція реєстрації касира здійснюється при кожному включенні термінала та після отримання кінцевого звіту.
Для забезпечення можливості виконання на терміналі квитково-касових операцій з перевізними документами необхідно:
1) по запасу бланків суворого обліку ввести інформацію про наявність на запасі бланків „Перевізний документ”;
2) терміналу, на якому будуть виконуватись операції з перевізними документами, має бути дозволено виконання операції БАГАЖНІ ОПЕРАЦІЇ;
3) перед початком роботи касир повинен отримати початковий звіт із зазначенням у ньому інформації щодо серії та номера бланка першого на залишку бланка „Перевізний документ ”.
Після отримання початкового звіту для перевізних документів необхідно у діалоговому вікні “Головне меню можливих видів робіт ” підвести курсор до поля БАГАЖНІ ОПЕРАЦІЇ і натиснути клавішу Enter, - на екран пред’являється діалогове вікно „Вибір виду роботи з перевізними документами”

               
                       БАГАЖНI ОПЕРАЦIЇ                          Термiнал  88К89      
                                                                               
     ПРОДАЖ (НА РУКАХ)
     ПРОДАЖ (БАГАЖНИЙ ВАГОН)                                                    
     ПОВЕРНЕННЯ                                                                
     ПОГАШЕННЯ                                                                 
                                                                                
         









          ENTER - Замовлення         F3 - Вихiд                       
                                                                               
            2005-12-10         15:45:06         Вибip pоботи



















Рисунок : Діалогове вікно „Вибір виду роботи з перевізними документами
У квитковій касі здійснюється операції: ПРОДАЖ (НА РУКАХ), ПОВЕРНЕННЯ, ПОГАШЕННЯ.
Для вибору виду роботи з перевізними документами касиру необхідно підвести курсор до відповідного виду операції і натиснути клавішу Enter. Після натиснення клавіші Enter відбувається перехід до діалогового вікна відповідної операції з перевізним  документом.
Домашне завдання: конспект, знати яким чином здійснюється реєстрація в системі;
що необхідно для забезпечення можливості виконання на терміналі квитково-касових операцій з перевізними документами?



ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ БАГАЖНОГО КАСИРА
19.03. Тема: Отримання початкових та кінцевих звітів багажного касира.
Протягом зміни касир може виконувати різні види квитково-касових операцій за різними видами розрахунку з проїзними, перевізними документами та квитанціями на послуги. Для можливості виконання операцій з документами суворого обліку, касиру необхідно отримати початковий звіт.
Початковий звіт по відповідним типам документів суворого обліку може бути отриманий тільки якщо:
-        терміналу присвоєні види робіт для виконання квитково-касових операцій з відповідним типом документів суворого обліку;
-        по запасу бланків суворого обліку введена інформація про наявність на запасі бланків документів відповідного типу.
Початковий звіт квиткового касира надає інформацію про відсутність неврахованих сум для термінала, на якому цей звіт отримується. Початковий звіт можна отримати тільки за відсутності неврахованих за даним терміналом сум.
Якщо для даного термінала дозволені види робіт з різними типами документів суворого обліку, то отримується один початковий звіт по всім типам документів одночасно. Друк початкового звіту здійснюється на одному бланку „Звіт касира”, де для кожного типу бланків суворого обліку зазначається інформація про відсутність неврахованих сум.
Облікова інформація, щодо роботи касирів після отримання початкового звіту до отримання кінцевого звіту відображається у кінцевому звіті.
Якщо на терміналі з моменту отримання початкового звіту виконувались операції з проїзними і перевізними документами та квитанціями на послуги одночасно, то при отриманні кінцевого звіту друкується: загальний по квитково-касовим операціям зі всіма типам документів суворого обліку та окремо по квитково-касовим операціям з кожним типом бланків. Друк інформації кінцевих звітів виконується на окремих бланках „Звіт касира” по черзі, спочатку друкується документ „Кінцевий звіт загальний по касі”, потім „Кінцевий звіт по проїзним документам”, потім „Кінцевий звіт по багажу”, потім „Кінцевий звіт по послугам”.
Якщо на терміналі з моменту отримання початкового звіту не виконувались операції по яким-небудь з типів документів суворого обліку, для яких був отриманий початковий звіт, то при отриманні кінцевого звіту друкуються: загальний кінцевий звіт по касі та кінцеві звіти по тим типам документів суворого обліку, з якими виконувались які-небудь операції. Кінцеві звіти по тих типах документів суворого обліку з якими не виконувались операції, не друкуються.
Якщо на терміналі з моменту отримання початкового звіту не виконувались операції по жодному з типів документів суворого обліку, для яких був отриманий початковий звіт, то при отриманні кінцевого звіту друкується тільки загальний кінцевий звіт по касі.
Квитковий касир повинен отримувати звіти касира:
1) на початку зміни (початковий звіт);
2) наприкінці зміни (кінцевий звіт);
3) у разі зміни серії або нумерації бланків (касир повинен отримати кінцевий звіт і для продовження роботи знову отримати початковий звіт);
4) при виявленні збою нумерації бланків суворої звітності;
5) по закінченні кожної доби (до 24 години).
Початковий та кінцевий звіти отримуються на одному і тому ж терміналі. У разі необхідності касиром може бути отриманий „дубль” звіту касира. „Дубль” звіту може бути отриманий тільки на тому терміналі, на якому був отриманий оригінал звіту касира.
У разі несправності термінала, на якому необхідно отримати звіт, кінцевий звіт може бути отриманий з адміністративного термінала старшим квитковим касиром.
Домашнє завдання: конспект і відповідаємо на питання, а саме:
·        для чого виконується початковий звіт;
·        інформацію несе початковий звіт;
·        роботи касирів після отримання початкового звіту до отримання кінцевого звіту відображається у …..звіті;
·        на якому терміналі виконується початковий звіт та кінцевий;
·        коли і в яких випадках квитковий касир повинен отримувати звіти касира.




ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ БАГАЖНОГО КАСИРА
19.03. Тема: Призначення та загальний опис задачі. Вхідна та вихідна інформація.
Тема: Структура  заповнення діалогового вікна «перевізні документи» , вимоги до заповнення.
Для оформлення перевізного документа необхідно у діалоговому вікні „Вибір виду роботи з перевізними документами” підвести курсор під поле ПРОДАЖ (НА РУКАХ), після чого натиснути клавішу Enter. Після натиснення клавіші Enter відбувається перехід до діалогового вікна „Введення замовлення на оформлення перевізного документа”.
У верхній частині  діалогового вікна відображається позначення коду операції - Р70 R10.
При введенні замовлення заповнюються такі ключі (вхідна та вихідна інформація) даного діалогового вікна:
N - чотиризначний номер поїзда. Вказується обов’язково;
D - дата відправлення пасажира зі станції.  Вказується обов’язково;
C, C -  відповідно станції відправлення та призначення пасажира.
Вказуються семизначні коди станцій відправлення та призначення перевезення.                          Якщо код станції відправлення співпадає з кодом станції встановлення термінала, код станції відправлення вказувати необов’язково. У цьому випадку код станції призначення може бути вказаний у першому полі C;
K - серія (2 літери) і номер (6 цифр) проїзного документа, згідно з яким оформлюється перевізний документ, вказується обов'язково;
B - вид розрахунку    
Дане поле може приймати такі значення:
Г - готівковий розрахунок;
Ч - безготівковий розрахунок;
В1 - кредитовий міністерства оборони (МО);
В3 - кредитовий прикордонних військ (ПВ);
G - вид відправки.      
У полі G може бути вказано тільки одне із таких значень
А - непортативна апаратура;
С - собака;
 Б - багаж „на руках” і кількість пасажирів (за замовчуванням кількість пасажирів дорівнює 1);
Q – вид перевезення.
програмно зазначений вид перевезення - багаж „на руках“ Q Р;
6) V - фактичне значення надлишку ваги ручної поклажі у кілограмах.
Зазначається кількість цілих кілограмів ручної поклажі, що перевищує дозволену вагу  безкоштовного перевезення для кількості пасажирів, вказаних у ключі G.
Наприклад, якщо у ключі G вказана кількість пасажирів - 3, то у ключі V може бути вказана вага не більше 14 х 3 = 42 кг.   
Якщо ключ G містить позначення А або С, ключ V не заповнюється;
T - реквізити відправника для військових пасажирів.      
Заповнюється тільки у випадку оформлення військових перевезень (тобто, коли ключ B містить одне з позначень - В1 або В3). Поле заповнюється у такому порядку:
позиції 1-4 - серія військового перевізного документа (ВПД).
Наприклад УА08;
позиції 6-10 - номер ВПД (наприклад, 123456).
O - реквізити Відправника. 
Вказується прізвище відправника або номер військової частини, що може містити як літери, так і цифри (наприклад, ПЕТРЕНКО  П. П. або ВЧ А-4209);
                                                                                         
         ОФОРМЛЕННЯ ПЕРЕВIЗНОГО ДОКУМЕНТА          V 3.04    
                                                                 вiд 2002-01-18
 P  70   R  010                                                                 
                                                                               
 N       D          C                   C                  K _______________ 
                                 '                 '              '            
 B           G          Q  Р              V __                                   
                                                                               
 T  ______________________                                                                           
                                                                                
 O  _______________________________________________________________                                                     
                                                                                

                                                                               
F1-Допомога  F2-Довiдка  F3-Вихiд  F5-Вiдстанi F9-Дубль ENTER- ВИКОНАТИ

   05-12-2005  13:25:46                Г 264,78           N 230152





















Рисунок- Діалогове вікно “Замовлення на оформлення перевізного документа”
У діалоговому вікні „Замовлення на оформлення перевізного документа” касир може користуватися такими функціональними клавішами:
F1 – ДОПОМОГА      
надається довідка про призначення ключів даного вікна;
Enter – ВИКОНАТИ  
відправлення введеного замовлення на виконання до системи. Якщо замовлення введено без помилок і може бути виконано системою, після натиснення клавіші Enter на екран пред’являється діалогове вікно „Сформований перевізний документ”.
Домашне завдання: зробити конспект,
обовязково запишіть значення ключів. Готуємось до самостійної роботи.


Введення замовлення.
Перевізний документ (візуальна форма електронного перевізного документа) роздруковується на паперовому носії або зберігається як сукупність електронних даних (мобільний телефон, смартфон, планшет, компактний персональний комп'ютер, чип-карта тощо)
ПЕРЕВІЗНИЙ ДОКУМЕНТ
(візуальна форма електронного перевізного документа)
для друку в касах та через Інтернет

ТЕРМ .№
ПЕРЕВІЗНИЙ ДОКУМЕНТ                 

ПН:
ФН:
ЗН:
ФК:



ЦЕЙ  ПЕРЕВІЗНИЙ  ДОКУМЕНТ  Є  ПІДСТАВОЮ  ДЛЯ  ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Відправлення


Поїзд

Призначення


Вагон

Дата/час відпр.

Тип

Дата/час приб.





Примітка. Документ може друкуватись без розмітки.
ПЕРЕВІЗНИЙ ДОКУМЕНТ
(візуальна форма електронного перевізного документа)
для друку у терміналах
ПЕРЕВІЗНИЙ ДОКУМЕНТ
ЦЕЙ          ПЕРЕВІЗНИЙ  ДОКУМЕНТ  Є ПІДСТАВОЮ  ДЛЯ  ПЕРЕВЕЗЕННЯ







Прізвище, ім’я:

Відправлення:


Призначення:


Дата /час відпр.:
Дата/ час приб.:
Поїзд:
Вагон:  
Тип:







#Терм.  № 

ПН:
ФН:
ЗН:
ФК:
Примітка: Документ може друкуватись без розмітки
Оформлення перевезення багажу, багажу на руках пасажира, вантажобагажу та пошти здійснюється на бланках комплекту перевізних документів АСК "Експрес".
Відповідно до введених касиром вхідних даних системою вдруковується у бланк АСК "Експрес" така інформація:
·        номер поїзда та його шифр,
·         дата відправлення (число, місяць, години, хвилини);
·        кількість місць,
·         вага,
·         оголошена цінність,
·         вартість перевезення багажу,
·        багажу на руках пасажира та вантажобагажу в національній валюті,
·        вид відправлення,
·        кількість осіб, на яких оформлено багаж, вид розрахунку,
·        назви станцій відправлення,
·         пересадки та призначення,
·        прізвище та ініціали військового пасажира (тільки для військових перевізних документів), дані (номер і серія) наданих документів, складові загальної вартості перевезення із зазначенням виду розрахунку,
·        вартість перевезення територією кожної з країн,
·        інформація про відстань перевезення територією кожної країни.






Немає коментарів:

Дописати коментар